Kelionės

Kelionės: keliauti brangu?

Kelionės – tikra palaima kūnui ir sielai. Keliavimas tai ne tik poilsis, tai pasaulio, kultūrų, įvairių virtuvių ir nepažintų skonių,  gamtos, architektūros, istorijos pažinimas.  Kelionės praturtina asmenybę, atgaivina protą ir sielą bei pasižymi ypatinga galia “įkrauti” žmogaus bateriją kasdienei rutinai bei darbams, naujiems didiems tikslams ir svajonėms. Kartais tenka išgirsti stereotipą, kad kelionė – brangus atostogų praleidimo būdas, o sąvoka “kelionių agentūra” neretam asocijuojasi su rimtesniu poilsiui numatytu biudžetu. Tačiau ar tikrai keliauti yra brangu? 

Žemiau keletas praktiškų patarimų, kaip laisvalaikį paversti kelione, keliauti, pažinti, mėgautis naujais vaizdais, skoniais, kultūromis bei išleisti tam protingą, nusimatytą biudžetą.  

Kelionių agentūra, kelionių pasiūlymai ir savarankiškas kelionės planavimas

Paprastai mėgstantys keliauti pagal planavimo įgūdžius ir įpročius pasidalija į tris stovyklas: 

  • Planuotojai. Tie, kuriems kelionės plano sudėliojimas, skrydžių, viešbučio paieška bei skrupulingas laiko atostogų kryptyje suplanavimas yra tikras malonumas ir netgi tobulų atostogų sudedamoji dalis. 
  • Poilsiautojai. Tie, kurie vertina savo laiką ir išnaudoja jį maksimaliai atostogoms, bet ne jų planavimo detalėms.
  • Spontaniški atostogautojai. Tie, kurie mėgsta neplanuotus pabėgimus iš kasdienės rutinos, nėra skrupulingi kelionės planų ar maršrutų dėliotojai. Šio tipo keliautojau pasižymi savybe net ir trumpai išvykę, maksimaliai išnaudoti laikotarpį poilsiui pagal asmenybės tipą, ar tai būtų naujos kultūros pažinimas ir aktyvus poilsis, ar įkvepiantis pabėgimas pasimėgauti saulės nutviekstos jūros peizažais.

Kuris atostogautogų tipas bebūtumėte – žemiau esančios rekomendacijos padės susiplanuoti kelionę jums palankiu, nusimatytu biudžetu.

Kai kelionės planavimas – malonumą teikianti atostogų dalis

Rekomendacija dievinantiems patį kelionės planavimo procesą ne mažiau nei atostogas – pradėti planuoti kiek galima iš anksto. Jeigu kelionė bus lėktuvu, pasidomėti maršruto skrydžių kainomis, pasilyginti skrydžių bendrovių pasiūlymus. Esant galimybei, rekomenduojama netgi kurį laiką stebėti skrydžių bendrovių pasiūlymus, nes kiekviena jų gana dažnai skelbia akcijas ir pasiūlymus. Keliaujant automobiliu – ši dalis atkrinta, iškart galima pereiti prie kito svarbaus atostogų komponento – nakvynės. 

Jeigu planuose poilsinė kelionė, kur nemažą vaidmenį turės pasirinktas viešbutis, net jeigu ir esate užkietėjęs planuotojas – kelionių agentūra ir patyręs kelionių agentas bus puikus jūsų atostogų patarėjas. Nutinka atvejų, kai brangiai įvertintas viešbutis nuvilia, o štai ekonomiškesnis ir mažiau žinomas variantas, į kurį net nebūtume atkreipę dėmesio, pasižymi gausa geriausių atsiliepimų. Kelionių agento kasdienybė – pažinimas ir patirties perteikimas ieškantiems geriausių įspūdžių, tad jo patarimas dažnai gali ne tik padėti išsaugoti biudžetą, bet ir geras atostogų emocijas. 

Informacijos šaltiniai planuojantiems savarankiškai

Jeigu kelionės tikslas ne poilsiauti, o aktyviai judėti, pažinti, keliauti – ypač vertinga patirtimi gali tapti patarimai tų, kurie dažnai leidžiasi į tokias keliones, ieško gražiausių vietų ir patirčių ir nevengia pasidalinti atradimais su kitais. Ieškantiems keliautojų patirčių – nepamainomas informacijos šaltinis bus grupė socialiniame tinkle Facebook “Keliauk po pasaulį ir dalinkis įspūdžiais” . Ieškote būtent mamų patirčių, keliaujant su mažyliais? Tuomet puikiu informacijos šaltinius bus grupė tame pačiame socialiniame tinkle pavadinimu “Keliaujančios mamos”.

Na, o visi kiti tobulų ir maksimaliai draugiškų biudžetui atostogų komponentai, tokie kaip judėjimas šalyje pažįstant miestus ar lankytinus objektus, automobilio nuoma, viešasis transportas, rekomenduojamos maitinimo įstaigos, rekomenduojami aplankyti objektai – patarimų taip pat drąsiai galima klausti patyrusio kelionių agento. Visgi, jeigu noras atrasti ir susidėlioti savarankiškai ypač stiprus – aukščiau paminėtos dvi grupės socialiniame tinkle Facebook gali būti puikiu informacijos šaltiniu, sutaupysiančiu laiko ir, kai kuriose situacijose – pinigų. 

Pagrindinis patarimas mylintiems planavimą ne mažiau nei pačią kelionę – laikas. Planuokite iš anksto, skirkite laiko pasidomėti, palyginti bei rezervuoti ir nustebsite, kokiu nedideliu biudžetu kartais galima įgyvendinti didžiausias svajones. 

Kelionės planavimas ne jums? 

Patikėkite tai patyrusiems planuotojams. Kartais tenka išgirsti, jog sąvoka “kelionių agentūra”, sukelia asociaciją, kad užeiti, pasiskambinti ir pasiteirauti čia reikia tik pasiruošus atostogų biudžetą ar, netgi, kad čia laukia brangios kelionės pasiūlymai. Anaiptol! Kelionių agentūra – atostogų oazė, kur kasdien gimsta labai skirtingi kelionių pasiūlymai: trumpų ar ilgų išvykų, subalansuotų aktyviam poilsiui ir pažinimui ar kaip tik, orientuotų į laiką pasyviai poilsiaujant ir mėgaujantis gražiausiais pasalio gamtos vaizdais. Patyręs kelionių agentas gali tapti geriausių jūsų šeimos draugu, pasufleruodamas, kur ir kaip įgyvendinti poilsio troškimus. Ypač bendraujant ilgesnį laiką, kelionių agentas, tampa asmeniu, kuris pažinodamas jūsų atostogų įpročius, gali reikiamu metu pateikti pačius geriausius pasiūlymus, kurie ne tik atlieps pageidaujamų atostogų viziją, bet ir padės sutaupyti atostogų biudžetą. 

Norisi sutaupyti dar daugiau? Paskutinės minutės pasiūlymai, skiltis, kurią savo tinklapyje skelbia kiekviena kelionių agentūra – bus ta vieta, kur atostogų biudžetą sutaupysite maksimaliai. Vienintelis mažytis trūkumas – tokie kelionių pasiūlymai paprastai nepalieka erdvės planavimui ir kviečia atostogų avantiūrai čia ir dabar. 

Spontaniškos atostogos – trumpai, efektyviai ir, dažniausiai, ypač palankiai piniginei

Tęsiant mintį apie atostogų avantiūrą, paskutinės minutės kelionės gali tapti efektingu ir kartu ypač draugišku piniginei sprendimu. Tai puikus ekonomiškai naudingų atostogų sprendimas, jeigu tik yra galimybė išvykti bet kada greitu metu. 

Mėgstantieji maksimaliai laiko skirti poilsiui, bet ne planavimui, turėtų peržvelgti kelionių organizatorių tinklapių skiltis “paskutinės minutės pasiūlymai” ar tiesiog pasiteirauti savo kelionių agento, kuris pagal jūsų poreikį rekomenduos artimiausius “karštus” kelionės pasiūlymus. 

Spontaniškai, trumpai, efektingai, bet vis dar nors šiek tiek savarankiškai? Pigūs bilietai ir oro skrydžių bendrovių ypatingi pasiūlymai bus jūsų sprendimas. Neretai į nuostabiausius pasaulio kampelius ar gražiausius miestus galima išskristi už pietų kainą. Jeigu savarankiška viešbučio paieška bei atostogų plano susidarymas jums nėra svetima pasiruošimo atostogoms dalis – toks spontaniškas pabėgimas gali nustebinti ypač žema kelionės kaina. 

Keliavimas – veikla, kuriai kartais visai nereikia didesnio biudžeto, nei įpastai mūsų kasdienybei užsiimant kasdienėmis veiklomis. Kartais pakanka žinoti, kur ir ko paieškoti, ko ir kur paklausti, ir visai netikėtai galime turėti nuostabų laiką bei baterijos “įkrovą” tolimesniems kasdieniams darbams, tikslams ir svajonėms pasiekti. Linkime efektingų poilsio minutėlių, malonių įspūdžių ir akimirkų savųjų atostogų metu. Norėtųsi patarimo, kur keliauti, kaip efektingai išnaudoti turimą atostogų laikotarpį ir numatytą poilsiui biudžetą? Susisiekime, įkvėpsime atostogoms, kurios įkvėps jus!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: