Kruizas

Kruizas: kelionė laivu, 5 idėjos atostogų krypčiai

Kelionė laivu – išskirtinė patirtis bei tobulas pabėgimas nuo kasdienės rutinos, tiesiogine ta žodžio prasme leidžiant vėjui “prapūsti” visas susikaupusias mintis ir pasinerti į kokybišką poilsį. Nepriklausomai nuo to, kruizas plukdo į tolimus ir egzotiškus kraštus ar artimiausias šalis, tai kelionės tipas, kurį bent kartą gyvenime rekomenduojama išbandyti kiekvienam. Kruizas yra puikus būdas suderinti tingų poilsį ir gulėjimą prie baseino su noru tyrinėti ir pažinti pasaulį ir nematytas istorinei, kultūrinei pažinčiai kviečiančias vietoves. Nuo ko pradėti, kokia kryptimi išbandyti tokią kelionę? Žemiau net 5 idėjos tiems, kurių mintyse kelionė laivu. 

Kruizas norintiems trumpų ir netolimų atostogų

Norint efektyviai išnaudoti keletą turimų atostogų dienų –  kruizas po Baltijos jūrą idealus pasirinkimas. Vos per kelių dienų kelionę galima pamatyti ir pasisemti neįtikėtinai daug bei aplankyti tokias šalis, kaip Estija, Švedija. Kruizas po Baltijos jūrą gali būti ne tik puikus poilsis mėgaujantis kelione laivu, bet ir įspūdžių kupinos pažintinės kelionės idėja. Iš Lietuvos atvykę į Taliną turėsite progą pažinti šio miesto istoriją, kultūrą, nuostabų senamiestį  ir miesto lankytinas vietas. Kita stotelė – Stokholmas, pakerės savo spalvingumu, istorija, gausa nuostabių pastatų ir muziejų. ABBA muziejus, Skansen muziejus po atviru dangumi, Vaza muziejus, Milles sodas, Kungliga Slottet rezidencija, Drottningholm rūmai, Stadshuset Rotušė, Djurgardeno sala, Gamla Stan ir įspūdingasis senamiestis – tai tik keletas pavadinimų, kuo šis miestas žavi pasaulio keliautojus. 

Kruizas po Baltijos jūrą, arba kitaip, kruizas į Stokholmą – gali būti tobula neilgų, bet efektyvių ir turtingų pažintimi bei kartu geru poilsiu, kelionės idėja. 

Kelionė laivu ir vaizdai tarsi iš atviruko

Atostogoms galite skirti šiek tiek daugiau nei keletą dienų? Pažinkite įspūdingus Šiaurės Europos kraštovaizdžius ir miestus! Kruizas po Skandinaviją paprastai nepalieka abejingų. Šios kelionės metu suteikiama proga pažinti gausą šiaurinių kraštų: Latviją, Estiją, Švediją, Norvegiją, Suomiją ir net Daniją, o pati kelionė laivu turtinga ne tik harmoningomis poilsio valandomis plaukiant laivu, bet ir plačiu veiklų, pažinimo spektru. 

Ekskursijų po visų šių valstybių sostines metu nepamirštamus įspūdžius paliks turtingos miestų istorijos, siekiančios ankstyvuosius viduramžius. Mistiniai kraštovaizdžiai, menantys labiau gražią atvirutę, nei tikrovę – tai pat neabejotinai atmintyje užsiliks ilgam. Ko gero įsimintiniausias šios kelionės taškas – į UNESCO sąrašą įtrauktas Nerėjaus fjordas. Norvegijos gamtovaizdis itin išsiskiria fjordais – per daugybę laiko susiformavusiais slėniais, po kuriuos dairantis galima aptikti įstabaus grožio krioklių ir kalnų. Šiuose kraštuose Norvegijos gamta atsiskleidžia visa savo esybe ir grožiu. 

Kruizas po Skandinaviją gali būti išskirtinė patirtis ir turtinga pažintimi bei nuostabiais vaizdais kelionė laivu, prilygstanti atostogų idilei. 

Kelionė ilgiausia pasaulio upe

Jeigu visgi arčiau širdies yra šilti, tolimesni kraštai, viena idėjų kelionei laivu – kruizas Nilu. Egiptas jau kurį laiką yra lietuvių pamėgta kelionių kryptis, taigi kruizas po šios šalies miestus ilgiausio pasaulio upe bus įspūdinga patirtis. Ši kelionė laivu apima tokias kryptis, kaip šalies sostinė Kairas, garsiosios piramidės, nemaža puokštė istorinės reikšmės vietovių, tokių kaip Aleksandrija, pagarsėjusi Faro švyturiu, kuris buvo sugriautas žemės drebėjimų. 

Kruizas Nilu po Egipto miestus ir miestelius – praturtintas žinių bagažas, praplėstas akiratis vienos iš svarbiausių senųjų civilizacijų istorija bei mitais ir kartu poilsis plaukiant ir mėgaujantis egzotiškais vaizdais.

Poilsis tarsi rojuje: saulėtieji Karibai

Kruizas po Karibus skamba tarsi atostogų idilė, kurią bent kartą gyvenimą norėtų patirti daugelis, tiesa?  Egzotiniai, tolimi ir saulėti kraštai vilioja savo klimatu, gamta, kerinčiais vaizdais bei kultūra – juk daugelis yra pagalvoję apie tą idilišką poilsį po palme, geriant kokosų sultis iš tikro kokoso! Kruizas po Karibus – puiki kryptis šią viziją įgyvendinti su kaupu. Per vieną savaitę tokios kelionės metu galima prisirinkti įspūdžių nuo Majamio iki pat Bahamų. Plaukimas laivu po saulėtuosius Karibus – puiki atostogų idėja, norint visiškai atitrūkti nuo kasdienybės ir įprastų akiai vaizdų, kardinaliai pakeisti supančią aplinką, pasimėgauti kelione kruiziniu laivu ir visomis jo siūlomomis pramogomis laive bei parsivežti gražiausius pasaulio egzotinius vaizdus ir skonius.

Kruizas po Europos kultūros židinius

Niekas nepaneigs, ne ką mažiau šiltų ir saulėtų kraštų galima sutikti ir Europoje. Viduržemio jūros regionas – kelionės kryptis, ypač patraukli savo klimatu, įspūdingais gamtos vaizdais ir architektūra bei istorija išsiskiriančiais miestais. Tokios šalys, kaip Italija bei Prancūzija – ne retą žavi savo kultūra ir vaizdais, taigi tai dar viena puiki atostogų krypties idėja. Norintiems pikantiškesnio vizito į gražiausius Europos miestus – kruizas po senąsias Vakarų Europos šalis. Plaukiant Viduržemio jūros krantais maršruto metu galima išvysti tokius Europos kultūros židinius, kaip Genuja Šiaurės Italijoje bei Roma. Taip pat šio kruizo metu galima susipažinti su vienu iš didžiausių Prancūzijos miestų Marseliu bei neįtikėtino grožio Sirakūzais, esančiais Sicilijoje. 

Kruizas po Viduržemio jūrą yra unikali kelionė po Vakarų Europos gyvybe, istorija bei kultūra alsuojančias šalis.

Kelionė laivu

Kruizai ir kelionės laivu yra, ko gero, atostogų idilei prilygstanti idėja, dovanojanti nepakartojamus įspūdžius ir reginius. Kruizų įvairovė nuo pat Šiaurės Europos iki saulėtųjų Karibų – lepina pasirinkimu, tad savąją kelionės idilę ir pageidaujamų potyrių bei vaizdų puokštę gali parsivežti kiekvienas. Šiame straipsnyje tik keletas idėjų ieškantiems savosios atostogų krypties, o jeigu visgi nelengva pasirinkti ir nuspręsti, kur šiemet praleisti savąsias atostogas – susisiekime, mielai pasidalinsime patirtimi ir rekomenduosime kelionės kryptį. 

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: