Marsa Alamas

Marsa Alamas: nardytojų rojus Egipte

Egiptas, bent kartą gyvenime – turbūt kiekvieno keliautojo atostogų tikslas. Juk būtent čia galima išvysti istorijomis apipintas piramides bei susipažinti su vienos išskirtiniausių visų laikų civilizacijos praeitimi. Tačiau, anaiptol ne kiekvienas žino, kad šalia didžių istorinių paminklų slypi Havajus primenanti oazė. Taip, tai spalvingasis Marsa Alamas. 

Marsa Alamas

Raudonosios jūros pakrantėje ir maždaug 300 km į pietus nuo populiariosios Hurgados, Marsa Alamas garsėja nuostabaus smėlio paplūdimiais, žydra, tarytum iš paveikslėlio, Raudonąja jūra, palmėmis ir puikiomis nardymo vietomis. Miestas ypač mylimas nardymo fanų, nes Raudonoji jūra garsėja ypač skaidriu vandeniu, spalvinga ir įvairia vandens fauna ir flora. Raudonoji jūra turistus nustebina išskirtinėmis paprasto ir paviršinio nardymo vietomis, kuriose sutinkami nepaprasto grožio povandeninio pasaulio gyventojai ir augmenija.

Egipto miestas prie Raudonosios jūros

Yra keletas konkuruojančių teorijų, susijusių su spalvingo Raudonosios jūros pavadinimo kilme. Viena populiariausių teorijų nuopelną skiria sezoniniam tam tikros rūšies dumblių žydėjimui, dėl kurio įprastai krištolo skaidrumo vanduo atrodo sodriai oranžinės arba raudonos spalvos. Tačiau yra manančių, kad Raudonosios jūros pavadinimas kilo iš netoliese esančio raudono atspalvio kalnų grandinės, vadinamos Harei Edom, arba iš Egipto dykumos, kuri kažkada buvo vadinama raudonąja žeme. Raudonosios jūros skalaujamas Marsa Alamas – dykumos viduryje įsikūręs rojus žemėje. Dabar Marsa Alamas yra vienas greičiausiai augančių atostogų kurortų Egipte, kurį itin pamilo nardytojai ir burlenčių sportą praktikuojantys entuziastai. Turistai čia mėgaujasi ne tik neapsakomo grožio vaizdais, bet ir visiška ramybe ir rytinės saulės bučiniais. Per pastaruosius kelerius metus Marsa Alamas tapo svarbia turizmo vieta, ypač atidarius Marsa Alamo tarptautinį oro uostą.

Marsa Alamas – ką vertėtų pamatyti ir patirti?

·        Leiskitės į kelionę laivu į Sataya delfinų rifą (Sataya Dolphin Reef) – saugomą zoną, kurioje galėsite nardyti ir plaukioti su delfinais mėgaudamiesi povandeniniu pasauliu ir gyvenimo nuotykiu, kurį surengs vietiniai delfinai. Šiame regione gyvena daug delfinų ir jūros žinduolių, o aplink akį veria įspūdingi koralai ir nematytų rūšių žuvys. Kelionė prasideda iš Hamatos uosto, esančio 120 km į pietus nuo Marsa Alamo miesto.

·        Nardymo turas Abu Dabbab paplūdimyje. Šis paplūdimys garsėja nykstančiomis jūrų karvėmis, kitaip vadinamomis Diugoniu! Būtent šiame paplūdimyje išvysite retos išvaizdos vandens žinduolius, apie kuriuos galėsite papasakoti net savo anūkams! Nardymo kelionės metu taip pat sutiksite žaliuosius vėžlius ir daugelį kitų egzotinių vandens gyventojų. Nesvarbu, ar esate patyręs nardytojas, ar tai bus pirmas kartas – svečiuojantis Raudonosios jūros kurortuose privalu tai išbandyti!

Egipto miestas prie raudonosios jūros

·        Wadi El Gemal nacionalinis parkas (kupranugarių slėnis) – viena įdomiausių Egipto lankytinų vietų, įtrauktų į Unesco paveldo sąrašą. Tai itin didelis parkas, kuriame susijungia dykumos ir vandens teikiami malonumai. Vietiniai juokauja, kad turbūt nėra pramogos, kurios šis parkas negalėtų suteikti. 45 km į pietus nuo Marsa Alamo esančiame Wadi El Gemal, rekomenduojama išbandyti kelionę laivu, kupranugarių ekskursijas, nardymą bei apžvelgti reikšmingus senovės Egiptą primenančius griuvėsius.

·        Leiskite kūnui pailsėti nuo vandens Safari kelionėje džipu. Išgirskite įdomiausias istorijas apie beduinų gyvenimą, paragaukite jų vietinės arbatos, pajuskite kūną užpildantį adrenaliną džipu keliaujant po kalnus. Kelionę užbaikite stebėdami vietinių beduinų šou ir mėgaudamiesi ant griliaus kepta vakariene.

·        Al Nayzak ežeras, esantis 8 km į pietus nuo Marsa Alamo, turistus pritraukia iš visų pasaulio kampelių. Šio ežero pavadinimą sugalvojo vietiniai, manantys, kad jis susiformavo nukritus meteoritui. Akies formos natūralus baseinas, užpildytas žavingais Raudonosios jūros turkio atspalviais, yra itin egzotiška ir saugi nardymui vieta.

Kodėl Marsa Alamas? 

Poilsis Egipte

Turistams, kurie nori pamatyti ką nors naujo ir unikalaus, ši vieta – rojus žemėje. Laukinė gamta, vietiniai krokodilai, aštuonkojai, delfinai ir kiti egzotiniai vandens gyvūnai, ore sklandanti ramybė ir neapsakomo grožio vaizdai yra tai, dėl ko kasmet vis daugiau turistų atostogoms renkasi Marsa Alam. Nardytojų itin pamiltas miestas gali užtikrinti, kad tai, ką pamatysite nardydami, toli gražu neprilygs net geriausiems dokumentiniams filmams. Nardymui skirtų vietų čia yra labai daug, nes žavingoji Raudonoji jūra kiekviename savo centimetre slepia kažką nepaprasto. Marsa Alam užburia ne tik povandeniniu gyvenimu bet ir vakarėliais paplūdimiuose, palmėmis, naujomis patirtimis ir senovės Egipto pėdsakais. Atraskite tai, apie ką kiti dar nežino ir papildykite savo įspūdžių bagažą vaizdais vertais viso brangiausio atostogų laiko!

Ieškote geriausio pasiūlymo į Egiptą?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: