Vietnamas

Vietnamas: kelionė po pasakiškos gamtos ir architektūros šalį

Vietnamas – unikalios kultūros šalis, kurioje darniai susilieja gamtos stebuklai, didžiausi pasaulio miestai bei tūkstantmečius skaičiuojančios tradicijos. Vietnamas skirstomas regionais, kurie skiriasi ir klimatu, ir architektūra, ir siūlomomis pramogomis. 

Tačiau kad ir kurią Vietnamo dalį pasirinksite pamatyti, egzotika ir neišdildomi įspūdžiai – garantuoti. 

Vietnamas: orai priklauso nuo vietovės 

Vietnamas

Vietnamas užima didelę teritoriją, todėl keliaujant po skirtingas šalies dalis, klimatas gali skirtis kardinaliai: nuo sausros iki snieguotų viršukalnių. 

Mėgstantiems pastovius ir malonius orus labiausiai patiks kelionė pietinėje šalies dalyje. Čia vidutinė temperatūra svyruoja nuo 25 iki 32 laipsnių šilumos. Gausesnės liūtys pietuose būna tik birželio – rugpjūčio mėnesiais. 

Centrinėje dalyje karšti orai būna maždaug nuo sausio iki rugpjūčio, o lapkritį čia gali pasitaikyti net ir taifūnų. 

Pats vėsiausias klimatas yra šalies šiaurėje – kalnuotoje dalyje temperatūra neretai nukrinta ir iki 15 laipsnių šilumos. Vietnamo ir Laoso kalnai keliautojus palankiausiai priima spalio – balandžio mėnesiais.

Vietnamo sostinė: nuo miesto šurmulio iki senovinės kultūros dvelksmo

Vietnamo sostinė

Vietnamo sostinė Hanojus, įsikūręs šalies šiaurinėje dalyje, pagal gyventojų skaičių yra vienas didžiausių miestų pasaulyje. Todėl nenuostabu, kad jis – chaotiškas, triukšmingas bei itin universalus. Jame gausu istorinio paveldo, kuris siejasi su šiandienine kultūra.

Hanojus tarsi suskaidytas į atskiras dalis, todėl tikslių senamiesčio ribų išskirti neįmanoma. Norint susipažinti su miestu teks praleisti nemažai laiko keliaujant pėsčiomis, motoroleriais, autobusais ar taksi. Be to, mieste gana ryškūs turtingųjų, viduriniosios klasės bei vargšų kvartalai. 

Bene žymiausia Hanojaus vieta – Literatūros šventykla, skirta garsiajam mąstytojui Konfucijui. Šventykla laikoma kultūros židiniu, čia buvo įkurtas Vietnamo universitetas. Dėl ypatingai gerai išsaugotos architektūros Literatūros šventyklą kiekvienais metais aplanko milijonai keliautojų ir vietinių gyventojų. 

Savotišku Hanojaus simboliu laikomas ir Hoan Kiem ežeras. Įdomu tai, kad jis plyti pačioje sostinės širdyje, tačiau pakrantėse vyrauja ramybė, tarsi atitrūkstama nuo miesto šurmulio. Ežero viduryje esančioje saloje įsikūrusi Ngoc Son šventykla taip pat tapo keliautojų traukos centru. 

Ieškantiems modernumo būtina apsilankyti dangoraižyje “Lotte”. Čia pačių drąsiausių laukia apžvalgos aikštelė su stiklinėmis grindimis. Vaizdai – daugiau nei kvapą gniaužiantys.  

O kelionė senaisiais Hanojaus kvartalais tarsi nukelia keliais šimtmečiais atgal. Net 36 senovinės gildijos ir gatvelės nepaliks abejingų. Rekomenduojama aplankyti Hang Bac gatvę, kuri dar vadinama sidabrine. 

Lėlių teatras Vietname turi labai senas tradicijas, todėl apsilankymas jame taip pat turėtų atsidurti planuojamų veiklų sąraše. Siūlomas repertuaras būna gana įvairus: galima rinktis ir iš autentiškų kūrinių, ir iš gerai žinomos pasaulinės klasikos. 

Apsipirkimas turguje taip pat paliks neišdildomų įspūdžių. Tiesa, kai kurios prekės europiečių akims atrodys mažų mažiausiai neįprastai: įvairūs valgomi vabalai, tarakonai, suvenyrai su gyvatės nuodai – tik maža dalis to, ką galima rasti. 

Vietnamas: lankytinos vietos 

Vietnamas: lankytinos vietos

Lankantis Vietname būtina aplankyti vieną iš pasaulio gamtos stebuklų – Halong Bay įlanką. Ši vieta dar vadinama Vietnamo vizitine kortele – tūkstančiai kalkakmenio uolų, išsikišusių iš smaragdinės jūros, primena fantastinio filmo vaizdus. Legenda pasakoja, kad salelės iškilo, kai besileidžiantis drakonas uodega palietė vandenį. 

Įspūdingų vaizdų ieškotojams būtina aplankyti šiaurinę šalies dalį ir čia esantį Sapa miestelį. Netoli jo yra viena aukščiausių viršukalnių – Fanšipano. Kopiant į daugiau nei trijų kilometrų aukštį, atsiveria nuostabūs peizažai, matomos žalios ryžių auginimo terasos. Be to, čia gyvena ir etninės vietnamiečių grupės, kurios padeda pažinti kiek kitokį, “ne turistinį” Vietnamą. 

Visiškai kitokį vaizdą galima išvysti pietinėje šalies dalyje. Čia vienas žymiausių lankytinų objektų yra Mũi Né kyšulys: dykumą primenančios kopos virto savotiška kurortų sostine šalyje. Beje, kopos kyšulyje yra neįprastos raudonos ir baltos spalvos. 

Tarp lankytinų vietų taip pat turėtų atsidurti ir didžiausias šalies miestas Hošiminas, geriau žinomas Saigono vardu. Keliautojai vienbalsiai tvirtina – Hošiminas nemiega niekada. 

Kelionė į Vietnamą: ką svarbu žinoti?

Vietnamas

Kiekvienam keliautojui reikalinga Vietnamo viza, kurios kaina svyruoja apie 25 dolerius. Verta žinoti, kad būtina turėti savo nuotraukų, pasiruošti parodyti skrydžio bilietus, kelionės programą. 

Prieš kelionę kiekvienam keliautojui rekomenduojama pasirūpinti ir papildoma sveikatos apsauga. Nors privalomų skiepų Vietname nėra, tačiau europiečiams rekomenduojama pasiskiepyti nuo stabligės, vidurių šiltinės bei difterijos.

Be to, į kelionės paketą būtina įtraukti ir papildomą sveikatos draudimą, kuris užtikrins, jog nutikus nelaimei nereikės rūpintis dėl milžiniškų išlaidų. 

Susijęs naudingas straipsnis: „Kelionių draudimas – prabanga ar būtinybė?“

Vietnamas – didelė ir kontrastinga valstybė, turinti savas tradicijas. Norint jas pažinti iš arčiau teks ne kartą išeiti iš komforto zonos, nors tai ne visuomet lengva, bet tikrai verta. Pasimėgauti gatvės maistu, medituoti šalia įspūdingų šventyklų, paskęsti miesto šurmulyje ar užsimiršti pasakiško grožio paplūdimiuose – Vietname kiekvienas ras tai, ko tuo metu ieško. 

Kur šį sezoną iškeliauti atokvėpiui nuo kasdienės rutinos? Garsėjame keliautojų patirtimi praturtintais patarimais, susisiekime!

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: