Poilsis dviems: romantiškiausios kelionės kryptys rudenį

Poilsis dviems kiekvienai porai reikalingas kaip oras, o ruduo idealus metas išsirinkti pačias romantiškiausias kryptis naujai kelionei.  

Už lango pliaupiant lietui, norisi jaukumo ir šilumos, todėl kelionė dviems ten, kur viskas alsuoja meile, paliks pačius gražiausius prisiminimus. 

Kelionės dviems:  meilės miesto šauksmas

Vienas geriausių pasirinkimų trumpam pabėgimui nuo rutinos – kelionė į didžiuosius Europos miestus. 

Be jokios abejonės, meilės miestu tituluojamas garsusis Paryžius yra pirmasis pasirinkimas. Teigiama, kad šiame mieste net ir piršlybų skaičius didžiausias pasaulyje. 

Be to, Paryžiuje nė nereikia ieškoti garsių lankytinų objektų, nes visas miestas primena savotišką meno galeriją. Turbūt sunku rasti geresnę kelionės kryptį tiems, kurie išsiilgę ilgų pasivaikščiojimų nuostabiomis senamiesčio gatvelėmis, aplink skambančios romantiškos muzikos bei jaukumu dvelkiančių kavinių. 

Daugelis keliautojų sutinka, kad nors Paryžius ir yra vienas didžiausių Europos miestų, tačiau laikas jame tarsi slenka lėčiau – niekas per daug neskuba, kavinėse nuolatos pilna ir vietinių, ir turistų, o autentiškų paryžietiškų vaizdų galima rasti už kiekvieno kampo.  

Be to, nereikia pamiršti, kad Paryžius žinomas ne tik kaip meilės miestas, čia gausu istorinio palikimo, šiuolaikinio meno muziejų bei vyksta daugybė kultūrinių renginių. Būtent todėl neverta apsiriboti vien Eifelio bokšto aplankymu – romantiškas poilsis dviems ir prancūzų kultūros pažinimas yra tiesiog tobulas derinys. 

Romantiškas poilsis dviems Italijoje 

Italijos sostinė Roma

Antroje romantiškiausių šalių vietoje turėtų atsidurti Italija. Šalies sostinė Roma, garsėjanti antikiniu palikimu, siūlo puikius kelionės dviems pasirinkimus. Ne veltui sakoma, kad visi keliai veda į Romą – čia susijungia istorinis kultūros paveldas ir šiuolaikinio pasaulio malonumai. 

Nesvarbu, kuriuo paros metu atvykstama į Romą, atrodo, jog miestas niekada nemiega, todėl savaitgalio kelionės čia itin populiarios. Mieste puikiai išvystyta infrastruktūra, todėl nesugaištama daug laiko keliaujant iš oro uosto, ar iš vieno lankytino objekto į kitą. Tai itin svarbu, jei atvykstama vos kelioms naktims. 

Keliaujant Italijoje būtina aplankyti dar du meile dvelkiančius miestus – Veneciją ir Veroną. Pasiplaukiojimas gondola Venecijos kanalais tiesiog užburia autentiška atmosfera, o apsilankymas Veronoje esančiame Romeo ir Džiuljetos balkone privers pasijusti lyg romantiškame filme. 

Beje, tikima, jog būtent Veronoje išsipildo slapčiausios meilės svajonės – tereikia jas užrašyti ant lapelio ir palikti sienoje šalia Džiuljetos namų. 

Populiariausia jaunavedžių kryptis – romantikos garantas 

Balis, Indonezija. Sveikas poilsis

Kelionė dviems gali atverti duris į egzotiškiausias pasaulio šalis. Jei norisi keliauti ilgiau, už Europos ribų, o romantika išlieka vienu pagrindinių kriterijų, verta apsilankyti Balyje. Būtent ši Indonezijos šalis laikoma geidžiamiausia jaunavedžių kryptis. Nenuostabu – ypatingai palankus klimatas, nuostabūs paplūdimiai, atokios vietovės ir vakarienės ant jūros kranto tai tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti Balis. 

Nors įpusėjus rudeniui čia prasideda drėgnasis sezonas, tačiau spalis laikomas pačiu optimaliausiu mėnesiu kelionei – kainos jau šiek tiek žemesnės, turistų srautai mažesni, o lietaus tikimybė vis dar nedidelė. Rudenį rekomenduojama apsistoti salos pietinėje dalyje. 

Nors Balyje gausu lankytinų vietų, tačiau poros labiausiai jį vertina dėl nuostabių paplūdimių, įspūdingo kraštovaizdžio ir aptarnavimo kokybės. Balio viešbučiuose įmanoma pasijusti lyg pačioje romantiškiausioje svajonėje, nes čia itin vertinamas privatumas, o aptarnaujantis personalas dažnai būna tarsi nematomas. 

Romantiškiausia pramoga Balyje – saulės pasitikimas ugnikalnio viršūnėje Java saloje. Ijen sieros ugnikalnis laikomas vieninteliu tokiu visame pasaulyje. Neįtikėtini vaizdai užburs net ir išrankiausius keliautojus. 

Kelionės dviems Tekančios saulės šalyje 

Ne tokia populiari, bet taip pat romantikos nestokojanti yra kelionė dviems į Japoniją. Šalis žinoma dėl savo ilgamečių tradicijų, požiūrio į šeimą bei disciplinos. Keliautojai ypač vertina tai, kad Japonijoje gausu kontrastingų vietovių – chaotiški didieji miestai, unikalūs gamtos stebuklai ir kultūrinės vertybės palieka neišdildomą įspūdį. 

Įdomu tai, kad tikri japonai niekuomet viešai nedemonstruoja savo jausmų vieni kitiems. Todėl net ir paprastas bučinys čia jau gali turėti erotinį atspalvį. Miesto centre dažniausiai į jausmus rodančias poras niekas per daug nekreipia dėmesio, tačiau šalies gilumoje ir mažesniuose miesteliuose reikėtų paisyti japonų tradicijų. 

Ruduo Japonijoje yra būtent tas laikas kuomet daugelis stengiasi ištrūkti iš didžiųjų miestų šurmulio ir pabūti gamtoje. Lietuvoje esame įpratę prie auksinio rudens, o Japonijoje jis kone kraujo raudonumo. Pagarba sezoniškumui yra viena iš šalies tradicijų, todėl išėjimas grožėtis japoninių klevų momiji raudoniu netgi turi savo atskirą pavadinimą – Momijigari. Tai pats romantiškiausias laikotarpis Japonijoje. 

Sakoma, kad tik keliaujant galima iš tikro pažintį žmogų. Tad visai nesvarbu, ar pasirinksite trumpą išvyką į SPA dviems, ar savaitgalio kelionę į romantiškiausią pasaulio miestą, ar egzotišką naujos kultūros pažinimą – buvimas kartu taps viena geriausių šio rudens patirčių.

O kur šį rudenį romantiško atokvėpio keliausite jūs?

Su linkėjimais,

„Viatora“ komanda

Bendraukime:

Kiti naudingi įrašai keliautojams: